نشانه‌های ورشکستگی را در بورس کالا دنبال کنید

به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس ۶۱۸،در حالی که در روز‌های گذشته معاملات سهام شرکت‌های منتقل شده به بازار‌های پایه فرابورس حواشی زیادی به همراه داشت نحوه عرضه محصولات پتروشیمی آبادان در بورس کالا هم بر صحت کیفیت پایین فعالیت‌های این شرکت و نیاز به اتخاذ تدابیری جدی در معاملات سهام این شرکت را آشکار کرد.

 

نشانه‌های ورشکستگی را در بورس کالا دنبال کنید

در ادامه معاملات سینوسی پتروشیمی آبادان در بورس کالا و در حالی که هفته قبل شاهد عدم عرضه محصولات این شرکت بودیم، عرضه محصولات این شرکت در هفته اخیر با افت چشمگیر ۴ درصدی به پایان رسید.

 

با توجه به اینکه در هفته منتهی به ۲۳ مرداد ماه شاهد عدم عرضه pvc از سوی پتروشیمی آبادان بودیم، در هفته گذشته این شرکت با حجم معامله ۲۵۰ تنی در این محصول روبرو بود. قیمت هر تن از این محصول در هفته گذشته از ۹۸ میلیون ۷۵۸ هزار ریال در هفته منتهی به ۳۰ مرداد به ۹۴ میلیون و ۸۳۵ هزار ریال رسید که هفتمین هفته متوالی کاهش را نسبت به قیمت‌های هفته پیش نشان می‌دهد.

 

ارزش معاملات صورت گرفته نیز به بیش از ۲۳ میلیارد و ۷۰۸ میلیون ریال رسید.

 

نشانه‌های ورشکستگی را در بورس کالا دنبال کنید

 

لازم به ذکر است که قیمت پایه عرضه این محصول با افتی چشمگیر نسبت به هفته‌های قبل ۹۰.۳۶ میلیون ریال بود که با تقاضای بیش از ۳۲۰ تنی خریداران و با رشد در حدود ۶ درصدی، قیمت معامله شده به ۹۴، ۸۳۵ میلیون ریال رسید.

 

در ادامه جدول معاملات هفته گذشته این شرکت و همچنین نمودار ماه‌های اخیر قیمت محصول پلی وینیل کلراید (پی وی سی) شرکت ارائه شده است.

 

 

نشانه‌های ورشکستگی را در بورس کالا دنبال کنید

 

همچنین در این هفته از معاملات نیز، ۲۰۰۰ تن سودکاستیک این شرکت بدون متقاضی باقی ماند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی