معاون اقتصادی وزیر کشور گفت: براساس گزارش مسئولین دستگاههای ذیربط، طبق برآوردهای اولیه، سیل اخیر بیش از ٣٧٠٠ میلیارد تومان به زیرساختهای آب، برق، گاز، راه و کشاورزی استان لرستان خسارت وارد کرده‌است.

برآورد ٣٧٠٠ میلیارد تومانی از خسارات سیل لرستان

دین پرست معاون اقتصادی وزیر کشور با اشاره به برگزاری جلسه هماهنگی مدیریت بحران استان لرستان در خرم آباد ، در عصر روز جاری با حضور وزیر نیرو اعلام کرد: در جریان سیل اخیر، علاوه بر قطعی برق در برخی از شهرستانها، برق( ١١۴۵ ) روستا قطع شدکه با اقدامات انجام شده ، برق شهرستان‌ها در همان روز نخست وصل و برق تعداد (١٠۶۴) روستا نیز در اسرع وقت به شبکه وصل شد.

وی با بیان اینکه هم اکنون تنها برق مربوط به ٨١ روستا قطع بوده، که با اقدامات درحال انجام ، برق نیمی از روستاههای باقیمانده ، طی دو روز آینده متصل خواهد شد، گفت: برآورد خسارت‌های وارده به بخش توزیع برق ، حدودا (۶٣ ) میلیارد تومان برآورد می‌شود.

دین‌پرست افزود:در حوزه آب شهری، مشکلی وجود نداشته و در حوزه آب روستایی ، طی دو مرحله ، آب مربوط به ( ٩۶۴) روستا قطع شد که هم اکنون، به جز (٩) روستا، آب تمامی روستاها وصل شده است.

وی با بیان اینکه برآوردهای اولیه، نشان از ورود ٣٣۶ میلیارد تومان خسارت به حوزه آبفای شهری و مبلغ  ١۵٢ میلیارد تومان خسارت نیز به آبفای روستایی وارد شده است، تصریح کرد: مجموع خسارات وارده به حوزه آب و برق استان، بالغ بر (١٢٣٩) میلیارد تومان است.

معاون اقتصادی وزیر کشور گفت:‌ در جریان وقوع سیل ، به شبکه گاز (٣) شهرستان و ( ١٧٣) روستا آسیب وارد شده است که گاز شهرستان‌ها و تعداد (١۶٩) روستا متصل و تنها گاز (۴) روستا قطع بوده و میزان خسارت وارده به شبکه گاز، حدودا (۵٠) میلیارد تومان است و در حوزه راه نیز، به (۶٠٠) کیلومتر از راههای اصلی، فرعی و روستایی ، به (۶٠٠) کیلومتر از راههای در حال احداث و (۵٨٨) دهنه پل آسیب و خسارات جدی وارد شده است.

وی با بیان اینکه خسارات وارده به حوزه راه، بالغ بر (١۵٠٠) میلیارد تومان است، خاطرنشان کرد: خسارات وارده به حوزه کشاورزی نیز، قریب به (٩٢٠) میلیارد تومان برآورد می‌شود.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی