داده های آماری این انجمن نشان می دهد که مجموع تولید آهن اسفنجی جهان در سال گذشته میلادی ۸۴٫۱۲ میلیون تن بوده که نسبت به سال ۲۰۱۷ رشد ۱۱٫۶ درصدی دارد.

به گزارش بورس ۶۱۸، براساس این آمار، ایران جمهوری در سال ۲۰۱۸ بیش از ۲۵٫۵۴ میلیون تن آهن اسفنجی تولید کرد که در مقایسه با عملکرد سال ۲۰۱۷ رشد ۳۱٫۶ درصدی دارد. همچنین کشورمان در این مدت، بیش از ۳۰٫۳ درصد کل تولید آهن اسفنجی جهان را به خود اختصاص داد.

رشد تولید آهن اسفنجی ایران در سال ۲۰۱۸ در مقایسه با رشد جهانی در این زمینه، ۲٫۷ برابر شده است.

در سال ۲۰۱۸، آمار تولید آهن اسفنجی هند نسبت به سال ۲۰۱۷ به ۳۰٫۳۶ میلیون تن رسید و این کشور در رتبه نخست قرار گرفت.

رتبه نهم ایران در آمار مقدماتی تولید فولاد

برپایه داده های مقدماتی انجمن یاد شده، ایران در سال ۲۰۱۸ به جایگاه نهمین فولاد ساز جهان (فولاد خام) دست یافت؛ این احتمال وجود دارد که با تکمیل اطلاعات برخی کشورها، رتبه ایران تغییر کند.

تولید فولاد خام ایران در سال گذشته میلادی با رشد ۱۷٫۷ درصدی نسبت به سال ۲۰۱۷ به ۲۵ میلیون تن رسید.

چین همچنان نخستین فولادساز

برپایه آمارهای انجمن جهانی فولاد، چین همچنان در صدر فولادسازان جهان قرار دارد و تولید خود را در سال ۲۰۱۸ به ۹۲۸ میلیون تن رساند که در مقایسه با سال ۲۰۱۷ رشد ۶٫۶ درصدی دارد.

میزان تولید فولاد (خام) جهانی نیز به رقم یک میلیارد و ۷۸۹ میلیون تن رسید که نسبت به سال ۲۰۱۷، رشد ۴٫۵ درصد را نشان می دهد. علاوه براین، میزان تولید ۱۳۱ میلیون تن بیش از پیش بینی تقاضای جهانی در این سال بود.

انجمن جهانی فولاد پیش بینی کرده بود تقاضای جهانی فولاد در سال ۲۰۱۸ حدود یک میلیارد و ۶۵۸ میلیون تن باشد.

پیش بینی رشد ۱٫۴ درصدی تولید فولاد در سال ۲۰۱۹

برپایه مطالعات انجمن یاد شده، انتظار نمی رود چشم انداز تقاضای جهانی فولاد در سال ۲۰۱۹ مثبت باشد اما پیش بینی شده تا در این سال با افزایش ۱٫۴ درصدی تولید همراه باشد.

انجمن جهانی فولاد میزان رشد پیش بینی شده را حاصل بهبود فعالیت های سرمایه گذاری در اقتصادهای توسعه یافته و عملکرد مطلوب اقتصادهای نوظهور بیان کرده است.

بالاترین مصرف کنندگان فولاد

این انجمن در گزارش خود،۱۰ کشوری که بالاترین میزان مصرف فولاد در سال ۲۰۱۸ داشتند را به ترتیب، چین ۷۸۱ میلیون تن، آمریکا ۹۹٫۹ میلیون تن، هند ۹۵٫۴ میلیون تن، ژاپن ۶۴٫۵ میلیون تن، کره جنوبی ۵۴٫۱ میلیون تن، آلمان ۴۱٫۲ میلیون تن، روسیه ۴۱٫۱ میلیون تن، ترکیه ۳۵٫۲ میلیون تن، مکزیک ۲۵٫۹ میلیون تن و ایتالیا ۲۵٫۶ میلیون تن نام برد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی