رشد ۴۰ درصدی حجم و ارزش مبادلات فرابورس، مهمترین رویداد فرابورسبه گزارش  باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از فرابورس، رشد بیش از ۴۰ درصدی حجم و ارزش مبادلات فرابورس ایران، گشایش نماد یک شرکت در بازار دوم، عرضه اولیه اسناد خزانه اسلامی و درج یک شرکت در بازار دوم از مهم‌ترین رویداد‌های فرابورس ایران در هفته سوم تیرماه بود.

معامله‌گران در هفته منتهی به ۲۱ تیرماه به داد وستد ۱۰ میلیارد و ۱۳۰ میلیون ورقه بهادار به ارزش ۴۷ هزار و ۳۳۲ میلیارد ریال اقدام کردند که به رشد ۴۷ و ۴۱ درصدی حجم و ارزش این مبادلات انجامید.

شاخص کل فرابورس ایران که در آخرین روز کاری هفته گذشته در ارتفاع ۳ هزار و ۲۱۳ واحدی قرار داشت با ۴۱ واحد رشد در پایان این هفته در سطح ۳ هزار و ۲۵۴ واحدی ایستاد.

از این رو آیفکس به ترتیب بازدهی ۹ و ۴۴ درصدی را از ابتدای ماه و سال جاری به ثبت رساند.

به استثنای بازار اول که در پی مبادله ۷۳۱ میلیون سهم به ارزش ۳۲۱۳ میلیارد ریال با کاهش ۱۵ و ۲۱ درصدی حجم و ارزش دادوستدی مواجه شد، تمامی بازار‌های فرابورس عملکرد مثبتی را در این هفته بر جای گذاشتند.

بازار دوم با ثبت معامله ۲۵۴۴ میلیون سهم به ارزش بالغ بر ۱۲ هزار و ۵۳۰ میلیارد ریال، رشد ۲۲ و ۳۹ درصدی حجم ارزش معاملاتی را تجربه کرد.

ادامه مبادلات بازار سهام به دادوستد ۶۶۷۰ سهم به ارزش ۱۹ هزار و ۴۶۹ میلیارد ریال انجامید که از رشد افزون بر ۷۰ درصدی حجم و ارزش این مبادلات نسبت به هفته گذشته حکایت دارد.

از سوی دیگر رصد مبادلات اوراق طی این هفته نشان می‌دهد که در بازار ابزار‌های نوین مالی نقل وانتقال ۱۸۵ میلیون ورقه به ارزش ۱۲ هزار و ۱۲۰ میلیارد ریال صورت گرفته است که در این میان دادوستد ۱۱ میلیون ورقه به ارزش ۹۶۶۲ میلیارد ریال مربوط به اوراق بدهی بوده است.

جابه‌جایی‌های صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله به ثبت معامله ۱۷۲ میلیون ورقه به ارزش ۲۲۹۰ میلیارد ریال منتهی شد.

همچنین خریداران و فروشندگان اوراق تسهیلات مسکن ۳۷۰ هزار ورقه تسه به ارزش ۱۶۸ میلیارد ریال را نقل‌وانتقال دادند که حجم و ارزش این دادوستد‌ها نسبت به هفته گذشته بیش از ۱۰ درصد افزایش یافته است.

 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی