به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) و به نقل از خانه ملت؛ محمدرضا پورابراهیمی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی،  با اشاره به مصوبه هیئت دولت درباره حذف ۴ صفر از پول ملی تصویب شد، گفت: از روز نخست که بحث حذف یک صفر مطرح شده بود، پیشنهاد شد که ۴ صفر حذف شود چراکه با توجه به  هزینه های سنگین حذف صفرها، این اقدام منطقی تر است.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه با حذف ۴ صفر از پول ملی نحوه محاسبه ساده تر می شود، افزود: با این اقدام، تمام محاسبه های بخش حسابداری تغییر یافته و اسناد و مدارک عوض می شود.

ساده سازی عددها با حذف ۴ صفر 

وی ادامه داد: با حذف ۴ صفر ساده سازی عددها صورت می گیرد و تقریبا محاسبه عددها آسان تر می شود، براین اساس مجلس با حذف ۴ صفر موافق بوده و در طرح بانکداری به آن توجه کرده است.

حذف چهار صفر از پول ملی در راستای امور ثبتی و حسابداری است و نگهداری حساب‌ها را راحت‌تر خواهد کردپورابراهیمی با بیان اینکه حذف چهار صفر از پول ملی در راستای امور ثبتی و حسابداری است و نگهداری حساب‌ها را راحت‌تر خواهد کرد، تاکید کرد: با حذف ۴ صفر از پول ملی مراودات بورس و شبکه بانکی کشور ساده سازی می شود و این اقدام برای کشور مفید خواهد بود.

لایحه حذف ۴ صفر باید به مجلس ارسال شود

وی با اشاره به تبدیل ریال به تومان در مراودات روزمره، افزود: حذف ۴ صفر که در هیئت دولت به تصویب رسیده باید به مجلس ارسال و پس از بررسی و تصویب اجرایی شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: با توجه به کاهش ارزش پول در سال‌های گذشته حتما باید اصلاح اعداد و ارقام در دستور کار قرار بگیرد.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی