به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از فرابورس ایران، مدیر عملیات بازار‌های خارج از بورس ، فرابورس ایران در خصوص وضعیت تابلو‌های معاملاتی بازار پایه در جلسه معاملاتی دوم مهرماه شفاف‌سازی کرد.
سیده هاجر میرخوشحال با اشاره به اطلاعیه ۳۱ شهریور و پیوست‌های آن که در پایگاه اطلاع رسانی رسمی فرابورس ایران در خصوص نحوه انجام معاملات در بازار پایه منتشر شده است، گفت: بر اساس این اطلاعیه مقرر شد دوشنبه اول مهر، راس ساعت ۱۲:۳۰ حراج پایانی برای نماد‌های معاملاتی بازار پایه با دامنه ۶ درصد برای تابلو زرد، ۴ درصد برای تابلو نارنجی و ۲ درصد برای تابلو قرمز برگزار شود و قیمت پایانی نماد‌های معاملاتی تا ساعت ۱۱:۳۰ به عنوان قیمت مرجع دامنه نوسان در حراج پایانی باشد.
به گفته وی در صورتی که نمادی در روز دوشنبه تا ساعت ۱۱:۳۰ معامله نداشت، آخرین قیمت پایانی نماد به عنوان قیمت مرجع در حراج پایانی درنظر گرفته شود که به همین ترتیب نیز معاملات روز گذشته انجام شد.
میرخوشحال افزود: مطابق این اطلاعیه در روز سه‌شنبه دوم مهر، قیمت مرجع برای تعیین دامنه نوسان نماد‌های معاملاتی تمامی تابلو‌های بازار پایه، قیمت حراج پایانی؛ یعنی حراج دوشنبه اول مهر است که رأس ساعت ۱۲:۳۰ صورت گرفت.
وی گفت: در صورتی که نمادی در حراج پایانی معامله نداشت، قیمت پایانی نماد تا ساعت ۱۱:۳۰ روز دوشنبه اول مهر به عنوان قیمت مرجع دامنه نوسان امروز است و اگر نمادی روز گذشته معامله نداشت، آخرین قیمت پایانی نماد به عنوان قیمت مرجع تعیین دامنه نوسان نماد‌ها در معاملات امروز در نظر گرفته شده است.
مدیر عملیات بازار‌های خارج از بورس فرابورس عنوان کرد : نوسان‌هایی که در پایگاه اطلاع رسانی شرکت مدیریت فناوری بورس تهران نمایش داده می‌شود، بر مبنای قیمت پایانی نماد‌های معاملاتی در روز معاملاتی قبل است که نحوه محاسبه قیمت پایانی، «قیمت میانگین موزون معاملات» انجام شده است.
وی با بیان اینکه ممکن است این نوسان‌ها بیش از نوسان‌های تعریف شده برای تابلو‌های بازار پایه نمایش داده شود، گفت : سهامداران توجه کنند دلیل این موضوع آن است که دامنه نوسان‌های نماد‌های بازار پایه در معاملات امروز، بر اساس «قیمت حراج پایانی» روز دوشنبه اول مهر  و نه «قیمت پایانی» روز دوشنبه ، بوده است

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی