رئیس هیئت‌مدیره انجمن صنایع و معادن سرب و روی ایران گفت: تا پیش از عرضه اسید شرکت مس در بورس کالا به‌خاطر برخی سیاست‌های غیرکارشناسی و عجولانه حباب قیمتی در بازار اسید شکل گرفته بود که پس از عرضه اسید مس در بورس کالا این حباب قیمتی برداشته شد و وارد فاز جدید قیمتی شد.

به گزارش بورس ۶۱۸، یوسف مرادلو با تأکید بر این‌که عرضه اسیدسولفوریک شرکت مس در بورس کالا به شفافیت بازار کمک کرد گفت: فعالان صنعت سرب و روی از بهره‌برداری از کارخانه اسیدسولفوریک سرچشمه و ورود محصول نهایی به بازار رقابتی اسید بسیار خوشحال هستند چراکه این موضوع باعث تکاپو در بازار رقابتی اسید خواهد شد.

وی افزود: در حال حاضر فعالان صنعت و سرب و روی بعد از عرضه اسید شرکت مس در بورس کالا وارد فاز مذاکرات جدی با حوزه فروش شرکت مس شد تا بتواند سازوکاری با رویکرد برد- برد برای خرید اسید شرکت مس در این بخش مهم از صنعت کشور پیدا کند.

مرادلو تصریح کرد: خوشبختانه مذاکرات ما با شرکت مس برخلاف برخی از تولیدکنندگان اسید در بخش خصوصی بر مبنای اخلاق کسب‌وکار و به‌صورت حرفه‌ای و با رویکرد مشتری‌مدارانه پیش رفته است و شرکت مس استدلال فعالان صنعت و سرب و روی را به‌خوبی شنید و هر دو طرف فروشنده و خریدار از نتایج به‌دست‌آمده راضی هستند.

رئیس هیئت‌مدیره انجمن صنایع و معادن سرب و روی ایران گفت: بر اساس این مذاکرات، انجمن برای خرید بخش زیادی از اسیدسولفوریک شرکت مس اعلام آمادگی کرده است.

​گفتنی است از حدود یک‌ماه  پیش عرضه اسیدسولفوریک شرکت مس در بورس کالا با هدف کشف قیمت واقعی اسید آغاز شد و هم‌اکنون اسیدسولفوریک مجتمع مس سرچشمه با ۱۵۰ تومان تخفیف با قیمت ۴۰۰ تومان به ازای هر کیلو و شرایط پرداخت سه‌ماهه عرضه می‌شود.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی