وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه اولویت رسیدگی به خسارات را بخش مسکونی و کسب‌ و کار دانست و گفت: استان‌ها جمع‌بندی ستاد بحران در بخش جهاد کشاورزی و بنیاد مسکن را سریع‌تر اعلام کنند.

مسکن اولویت اول پرداخت برای خسارات سیل

محمد اسلامی در دیدار با نماینده ولی‌فقیه در استان اظهار داشت: در بارش‌های اخیر در کشور ۲۴ استان، ۲۳۱ شهرستان و ۲۶۹ شهر و ۵ هزار روستا درگیر سیل شدند

وی با اشاره به همکاری بخش خصوصی و دولتی در کمک‌رسانی به سیل‌زدگان افزود: در بارش‌های اخیر حدود ۱۴ هزار از افراد به صورت خودیار و همیار و پیمانکاران با بیش از ۱۰ هزار ماشین برای کمک‌رسانی آماده باش بودند.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به کمبود ماشین‌آلات و تجهیزات بیان کرد: کمبودها و ضعف‌هایی در راه و شهرسازی وجود داشت اما با تمام کاستی‌ها خدمات‌رسانی کرده‌ایم و با تجهیزات حداکثری در حالت آماده باش و امدادرسانی هستیم.

اسلامی خاطرنشان کرد: طبق فرمایشات مقام معظم رهبری باید عوامل موجب خسارت شناسایی و حل و ساخت و ساز در حریم رودخانه‌ها باید متوقف شود.

وی با اشاره به جلسات دولت در ۷ و ۱۱ فروردین اولویت رسیدگی به خسارات را بخش مسکونی و کسب‌ و کار دانست و افزود: استان‌ها جمع‌بندی ستاد بحران در بخش جهاد کشاورزی و بنیاد مسکن را سریع‌تر اعلام کنند تا پرداخت‌ها آغاز شود، یک سری اقدامات توسط صندوق توسعه ملی صورت گرفته‌است.

اسلامی اضافه کرد: نخستین وظیفه تمامی دستگاه‌های خدمات‌رسان بازگشایی تمام مسیرها و پل‌ها برای تردد ایمن مردم است.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی