به گزارش پایگاه خبری بورس ۶۱۸ به نقل از رسانه مالیاتی ایران، دکتر علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار با وزیر امور اقتصادی و دارایی، رئیس کل و جمعی از مسئولان نظام مالیاتی که به مناسبت هفته فرهنگ مالیاتی در بهارستان برگزار شد، گفت: باید نظامات جدیدی در حوزه مالیاتی کشور ایجاد شود و همه باید در حوزه فرهنگ‌سازی مالیاتی فعالیت کنند و جنبه‌های اقناعی آن توسط رسانه‌ها ارائه شود.
وی با تاکید بر اهمیت موضوع مالیات، افزود: در حوزه مالیاتی باید بهسازی روش‌ها، حرکت به‌سمت نظام‌های هوشمند و تبادل اطلاعات صورت گیرد. با ایجاد دولت الکترونیک داده‌ها به یکدیگر متصل می‌شود و می‌توان از آن برای اداره صحیح کشور استفاده کرد.
رئیس نهاد قانون‌گذاری کشورمان با ابراز اینکه درصد سود واحدهای تولیدی مشخص است، تأکید کرد: ثروت‌های بادآورده مربوط به کارخانه‌ها نمی‌شود، چرا که میزان درآمدهای واحدهای تولیدی مشخص است و صورت‌های مالی آن‌ها نمایان می‌کند که چه‌میزان درآمد کسب می‌کنند و ثروت بادآورده‌ای ندارند.
وی تاکید کرد: مردم باید پول خود را وارد حوزه تولیدکنند و ثروت خود را در این بخش سرمایه گذاری کنند.
دکتر لاریجانی با یادآوری اینکه هزینه‌های تولید در کشور افزایش یافته است، گفت: باید به بخش تولید کشور کمک شود.
وی با تأکید بر اینکه میزان معوقات مالیاتی باید کاهش یابد، تصریح کرد: تسری مالیات به سایر امور اقتصادی همانند ارز اقدامی مثبت است، اما موضوع مهم‌تر این است که باید از فرارهای مالیاتی که در کشور رخ می‌دهد نیز جلوگیری شود.
رئیس قوه مقننه با اشاره به اینکه یکی از موضوعات مهم حوزه مالیات، سیستم اخذ مالیات بر ارزش افزوده است، افزود: گزارش کمیسیون اقتصادی در خصوص مالیات بر ارزش افزوده ظرف سه تا چهار ماه آینده در دستور کار صحن علنی مجلس قرار می‌گیرد تا پس از برررسی و تصویب پرونده آن در مجلس بسته شود.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی